sobota, 28 lipca 2012

Robotyzm

Wychodzisz z domu. Przechodzisz przez próg i nakładasz sztuczny uśmiech, który przez cały dzień będzie Cię uwierał.
Nie chcesz pokazać ludziom, że jesteś zwyczajny, słaby, bezsilny, dokładnie taki jak wszyscy. Chcesz żyć w przekonaniu, że jesteś inny, lepszy, silniejszy. Dlatego nie przeszkadza Ci ból, który zadaje Ci uwierający uśmiech.
Czemu ideał, do którego dążymy to robot- sku*wisyn, który ma wszystkich i wszystko w dupie, nigdy nie płacze , jest wiecznie uśmiechnięty i nie ma uczuć? To smutne, że myślimy, że takim trzeba być, aby nie dać się zniszczyć na tym świecie.
Tak samo z egoizmem... bądźmy egoistami, bo inaczej się nie da w dzisiejszych czasach- no chyba jednak nie. Nie zrzucaj winy na czasy czy cokolwiek innego. Jeśli podejmujesz decyzję o tym jaki będziesz, czy też jaki nie będziesz, to tylko i wyłącznie Twój wybór i Twoja wina.
I to jest słabość, nie płacz czy brak sztucznego uśmiechu, tylko egoizm i 'robotyzm'. Uwierz mi- każdy to potrafi. I chwalenie się jak to dobrze potrafisz ukrywać emocje jest co najmniej żałosne... tak na prawdę Tylko silny człowiek zdobędzie się na pokazanie tego co ma w środku.
Odwagi ludzie, odwagi...
Lexi

1 komentarz:

  1. swietnie napisane ;)
    i przy okazji zapraszam d wzięcia udziału w konkursie . ;)
    http://wiska-wiskaa.blogspot.com/2012/07/konkurs_26.html#comment-form

    OdpowiedzUsuń